GABRIELA MENDEL

PHOTOGRAPHY

Čo všetko potrebujete vedieť o fotení pri mne...

Krásne fotografie môžete mať aj keď nie ste modelka, fotím všetky ženy bez ohľadu na vek, alebo veľkosť šiat. Špecializujem sa na portréty, tehotenské a párové fotenie, rada fotím aj malé deti a rodinky.

K dispozícii mám fotoplátna v rôznych farbách, veľkú posteľ ladenú do svetlých farieb s baldachýnom, retro biele zrkadlo, biele ľahučké závesy, “debničky” a iné rekvizity pre detičky.

Pre klientky mám plne vybavený šatník veľkosťami XS-L, šperky a rôzne doplnky. Spolupracujem s dizajnérkou Dominika Gulden, ktorá vyrába nádherné doplnky. Pre tehotné žienky mám na výber približne 15 šiat na rôzne veľké brušká. Pre pánov však oblečenie nemám, pre nich je potrebné priniesť nejaké „jednoduché“ kúsky, napr. jednofarebný nátelník/rolák/sveter (bez nápisov, obrázkov a pod.) a rifle/nohavice. Prípadne ak má pár/rodinka nejaký rovnaký typ oblečenia (napr. tričká) alebo maminky s dcérkami, rovnaké šaty, tak prineste aj to.

Ako sa pripraviť na fotenie?

Vlásky odporúčam umyť večer, alebo ráno pred fotením. Je na Vás, či si dáte vlasy upraviť kaderníčke, alebo si sama spravíte vlny, alebo si vlasy vyžehlíte… “Doťuknúť” si účes samozrejme môžete aj u mňa v ateliéri. Najlepšie viete, v čom a ako sa cítite pohodlne, resp. čo Vám pristane. Nechty vyzerajú najlepšie “nude”, nech sa nám hodia ku všetkým outfitom a najmä sa v tomto prípade treba riadiť heslom „v jednoduchosti je krása…“. Odporúčam vziať hladkú bielizeň pod šaty, alebo podprsenku bez ramienok, ak máte. Taktiež peknú bielizeň, ak by ste chcela fotiť aj viac glamour fotky. Termín fotenia je vhodné naplánovať i podľa kaderníka, nech nemáte odrasty. Pokiaľ chcete zájsť pred fotením do solária, odporúčam odstup niekoľko dní, spálená a začervenaná pleť sa opäť horšie sťahuje vo photoshope. Celé fotenie vrátane príprav trvá približne 2-3 hodiny, zaisťujem všetko okrem vláskov… Od líčenia, styling až po samotné fotenie, no bohužiaľ kaderníčka zo mňa nie je. ☺ Počas fotenia Vám rada pripravím čaj, alebo pre milovníkov kávy - výberovú kávičku NESPRESSO, pre mamičky mám aj bezkofeínové kapsule. Vždy začíname výberom vhodných šiat, aby sme vedeli, aký makeup zvolíme. Pokračujeme líčením… Líčim prevažne s produktami dánskej dekoratívnej kozmetiky GOSH Copenhagen, ale tiež Benefit, MAC, Anastasia Beverly Hills ... Samotné fotenie trvá hodinu až dve a prebieha v pokojnej, príjemnej atmosfére. Vždy Vám všetko vysvetlím, ako sa postaviť, natočiť, tváriť, takže z toho absolútne nemusíte mať strach, na fotenie sa musíte len a len TEŠIŤ. Pretože najkrajšie zábery vznikajú keď sú ľudia prirodzení, uvoľnení a spokojní.

Tehotenské fotenie

Najčastejšie veta, ktorú od tehuliek počúvam, je: "Ja som strašne pribrala, ani sa asi nechcem fotiť”. Úplne chápem, že sa v tehotenstve cítite “veľká”, pretože sama najlepšie viete, ako sa Vaše telo mení. Avšak existuje zázrak menom Photoshop a tak veľké rúčky, stehná atď. nie sú problém. Skrátka ich upravím tak, aby ste bola so svojimi fotografiami spokojná a mala krásnu pamiatku. Na tehotenské fotenie odporúčam najčastejšie 28. týždeň, kto priberá rýchlejšie 26.-28., kto pomalšie 28.-30.. Na fotenie si samozrejme môžete zobrať partnera. Aby muži v čisto ženskom ateliéri netrpeli, stačí, keď prídu na poslednú polhodinku fotenia a s vedomím, že to nebude dlho trvať ochotne zapózujú na klasických partnerských fotografiách, aj na tehotenských s bruškom. ☺ Čo si majú so sebou zobrať som vysvetlila v texte vyššie.

Fotenie s deťmi

Na fotenie s detičkami si môžete vziať kamarátku / babičku, ktorá nám so strážením Vašich ratolestí pomôže. Odporúčam vziať obľúbené hračky. Čas na fotenie odporúčam po skúsenostiach naplánovať aj podľa toho, ako sú deti zvyknuté spinkať. Pokiaľ budeme fotiť narodeninové fotky, číslicové balóny či hélium si treba priniesť, pretože keby mám mať toľko čísel, potrebovala by som na to samostatnú miestnosť, hehe.

Kedy dostanem fotky?

Fotky, ktoré upravujem vyberám väčšinou ja, klientky to nechávajú na mne, a zatiaľ boli spokojné, že som vybrala tie naj… Zhotovené fotografie Vám odovzdám na USB kľúči, v osobitnom priečinku tie upravené-vyretušované a osobitne aj cca 30-40 neupravených, pretože aj tie sú peknou pamiatkou na fotenie. Hotovú krabičku s Vašimi vytlačenými fotografiami, USB kľúčom a “mini prekvapením” dostanete po približne dvoch týždňoch od fotenia. Ak ste z okolia BB opäť sa stretneme, a ak ste mi prišli z diaľky, pošlem Vám balíček poštou, prípadne nejakým kuriérom (známym, ktorý má cestu Vaším smerom), pretože sa o balíčky bojím aby sa pri zaslaní nepoškodili. Budem rada, keď mi potom dáte vedieť, ako sa Vám fotočky páčia. Keď mi potom píšete “Úplne si ma vystihla! Toto som presne ja.”, to je úplne najväčšie zadosťučinenie pre mňa.

Ateliér

Privítam Vás vo svojom ateliéri na adrese Partizánska cesta 97. Je to 4-poschodová budova s bordovo-šedou fasádou. Z bočnej strany je súčasťou budovy menšia 1-poschodová budova, v ktorej je predajňa pracovných odevov. Bližší popis na Obrázku č. 1, č. 2 a č. 3. Nachádzam sa cca jednu minútu autom od hlavnej autobusovej a železničnej stanici a minútu chôdze od MHD zastávky Partizánska - čerpacia stanica. Parkovať sa dá bez problému - na parkovisku pred budovou. Obrázok č. 4 Prístup do budovy je na čip, keď budete dole pred dverami vyťukajte na zvončeku č. 148 a ja Vám z hora otvorím. ☺ Ateliér pozostáva z priestrannej izby s vysokým stropom, kde mám všetky rekvizitky, a scenérie. Verím, že útulné domácke prostredie je pre Vás príjemnejšie než rozľahlé štúdio.
  • Cesta ku mne do ateliéru
  • Cesta ku mne do ateliéru
  • Cesta ku mne do ateliéru
  • Cesta ku mne do ateliéru
  • Cesta ku mne do ateliéru

Ako sa objednať?

Fotím buď doobeda od 8:00/9:00 do 11:00/12:00 alebo poobede od 12:30 do 15:30. Pre fotenie si napíšte aspoň dva mesiace dopredu. Hlavne pre tehotenské fotenie. V odpisovaní som žiaľ horšia, pretože sa nedá ustrážiť e-mail, sociálne siete a ešte aj SMS denno-denne. Môžete ma kontaktovať aj telefonicky, moje tel. č. je 0905969948. Telefonicky ma prosím Vás kontaktuje aj v prípade ak by som Vám do 3-4 dní neodpisovala (len pre istotu). ☺ Už sa teším sa naše fotenie,

Gabriela, with love.